Harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej z Łańcuta
ogłaszają nabór do swoich drużyn.

Osoby w wieku od 4 klasy Szkoły Podstawowej do 3 klasy Gimnazjum bardzo serdecznie zapraszamy na półgodzinną grę terenową,
która odbędzie się 8 września tj. w niedzielę, po każdej Mszy św. Rodziców dzieci zapraszamy do salki parafialnej na krótką rozmowę nt. działalności naszego harcerskiego środowiska.

ZHR CHŁOPCY
4 ROZBORSKA DRUŻYNA HARCERZY ,,KARACENA”.
W Łańcucie przy parafii św. Józefa działają dwa zastępy:

JASTRZĘBIE:

Zbiórki odbywają się w piątki o godz. 16.00.
Więcej informacji pod numerem 885933945

BIAŁE KRUKI:

Zbiórki odbywają się w środy o godz. 16.00
Więcej informacji pod numerem 666842544


ZHR DZIEWCZYNY
7. Łańcucka Drużyna Harcerek „Paproć" na Podzwierzyńcu powstała 2 lutego 2006 roku. Założycielem drużyny był ksiądz Marek Duda. Drużyna działa przy parafii.

W każdą trzecią niedzielę miesiąca jesteśmy odpowiedzialne za oprawę Mszy świętej. Przygotowujemy czuwania, prowadzimy różaniec oraz Drogę Krzyżową.

Obecną drużynową jest pwd. Edyta Pusz wędr. Należą do niej druhny od 4 klasy podstawówki do 3 klasy gimnazjum. Przyświecająca nam idea to służba Bogu, Polsce i bliźnim. Uczestniczmy w wielu akcjach o charakterze wolontariatu, np. prowadzenie warsztatów dekoratorskich dla dzieci podczas ferii, Harcerska Służba w Lednicy, przygotowanie zabawy karnawałowej dla dzieci z domu dziecka.

Podczas wakacji bierzemy udział w 2 tygodniowych obozach, na których uczymy się i doskonalimy techniki harcerskie, obcujemy z naturą oraz spędzamy czas innymi drużynami. Dokładnie tak samo jest z zimowiskami, które odbywają się podczas ferii.

Spotykamy się w każdy piątek o godz. 16.00 w harcówce w Bloku mieszkalnym na ul. Podzwierzyniec 41 obok biblioteki.

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda nasza zbiórka – serdecznie zapraszamy!