LSO powiększyła się o nowych ministratów, a ministranci starsi zostali przydzeleni do nowych posług. 

 Zapisy u pani Danuty Buszta. Tel 664046481. Koszt 30 zł. 

Rodzina Ulmów dołączyła do grona Błogosławionych. W niedzielę, 10 września 2023 r., w Markowej odbyła się uroczystość beatyfikacyjna Józefa i Wiktorii Ulmów, wraz z siedmiorgiem ich dzieci. Centrum uroczystości beatyfikacyjnej była uroczysta Msza Święta, której przewodniczył kard. Marcello Semeraro, Prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

https://www.youtube.com/watch?v=GIlR6yrf13Y&t=389s&ab_channel=RadioFARA 

W piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, tj. 9 czerwca 2023 r., na terenie Archidiecezji Przemyskiej, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na Caritas Archidiecezji Przemyskiej lub na misje.

W minioną niedzielę tj. 07.05.2023r. w naszej parafii odbyła się I Komunia Święta do której przystąpiło 51 dzieci. Życzymy wam wszystkim i waszym rodzinom wielu łask i darów Ducha Świętego. 

 Oazy odbywają się w jednym z trzech terminów. Rozważając dogodny czas oazy dla siebie, weź pod uwagę, czy dana oaza odbywa się w tym turnusie. Jeśli nie, rozważ plany oazowe tak, żeby przede wszystkim uczestniczyć w danym typie i stopniu oazy dostosowanym dla siebie.

Turnus I: 27 czerwca – 13 lipca 2023

Turnus II: 14-30 lipca 2023

Turnus III: 4-20 sierpnia 2023

 Wakacje z Bogiem
Rekolekcje Ruchu Apostolstwa Młodzieży 2023

Rekolekcje wakacyjne to czas przeżywany z Bogiem, możliwość modlitwy i refleksji, spotkania ciekawych ludzi, doświadczenia wspólnoty oraz odkrycia swego życiowego powołania. Rekolekcje mają charakter religijny (Msza św., modlitwa, konferencje i dyskusje religijne). Przewidziany jest też czas wolny, zabawy i wycieczki. Zachęcamy dzieci i młodzież (od wieku 8 lat aż po młodzież dorosłą) do zapisów na „Wakacje z Bogiem” Ruchu Apostolstwa Młodzieży.

Wielka Niedziela